Первые блюда Вторые блюда Салаты

Як обрати якісні та смачні сухофрукти: корисні поради та вимоги до них

altСпека або холод однаково не сприяють збереженню фруктів і ягід. Вони або засихають, або гниють, але зберігати після врожаю на тривалий термін ці продукти дуже важко.

В результаті людина придумала сухофрукти, або сушені варіанти багатьох видів фруктів або ягід. Ці варіанти для вживання круглий рік пропонує Yammi - смачні продукти.

Перевага

Дані види продуктів зберігають практично всі вітаміни і мікроелементи, які є в свіжих варіантах фруктів або ягід. Також в них багато клітковини, яка стимулює травлення і обмін речовин. Є види сухофруктів рекомендовані при проблемах зі шлунком, серцево-судинною системою, щитовидною залозою та іншими органами.

Продукти можуть підвищувати гемоглобін в крові, поповнювати його йодом і вітаміном з, що особливо важливо в періоди, коли на столі відсутня зелень.

Уподібнювати їх в їжу можна в сушеному вигляді, або варити з них компоти, використовувати в кулінарних виробах. Існує велика різноманітність продуктів, адже засушити можна безліч фруктів, велика кількість видів ягід.

Ціна продуктів відносно невелика, враховуючи втрату води і зниження загальної ваги при збереженні корисних частин. Зберігатися сухофрукти можуть тривалий термін без втрати своїх споживчих якостей.

Різновиди та вибір

Існує кілька видів продуктів за формою:

  1. Цілі з кісточкою.
  2. Цілі без кісточки.
  3. Половинки плодів або різані на частини.

Також виділяють оброблені і необроблені. Перші варіанти обробляють сірчистим ангідридом, якій розпадається при тепловій обробці. Такі плоди потрібно варити, сирими їх вживати в їжу не можна. Необроблені варіанти можна застосовувати без обмежень.

Розрізняються продукти за способом сушіння:

  1. На сонці. Це найпростіший і доступний спосіб, але виходять готові сухофрукти твердими.
  2. У тіні. Вони є найкориснішими, мають найбільшу концентрацію вітамінів, але спосіб тривалий вимагає витрат і коштують такі продукти найдорожче.
  3. Оброблені в сушильних камерах

Вибирати потрібно ретельно вивчаючи зовнішній вигляд. Тут є прямий зв'язок: чим красивіше виглядають продукти – тим краще їх обробляли. Далі варто понюхати, щоб запах не мав сторонніх домішок. Щільні, але еластичні – це якісні варіанти, занадто тверді краще не брати навіть для компотів.

Колір також буде говорити про якість сухофруктів, наявність глянцю – про додаткову обробку, що не завжди свідчить позитивно. Варто віддавати перевагу матовим плодам і ягодам.

 
Вкусные рецепты