Первые блюда Вторые блюда Салаты

Особливості бухгалтерського обліку та основні правила його ведення

altВи започаткували власну організацію, і перед вами відкрилися нові горизонти. Перше, з чим стикається підприємець-початківець — не пошук клієнтів і навіть не закупівля обладнання, а паперу.

Потрібно підготувати купу документів, і це лише початок. Бухгалтерський, податковий, кадровий та інші види обліку – не право, а обов'язок бізнесмена. Отже, якщо вам потрібна реєстрація ТОВ або інша допомога, ви можете звернутися до компанії за посиланням. На сайті ви зможете також замовити аутсорсинг бухгалтерії.

Особливості

Детально проведення обліку говорити можна довго. Спробуємо викласти коротко. Бухоблік є обов'язковим для всіх організацій. Деякі можуть вести його за спрощеною формою, не відображаючи частину операцій, але таких меншість. Для всіх інших призначена повна форма. Ви можете дізнатися більше про бухгалтерські послуги на сайті.

Бухоблік буває різним. Існує кілька основних схем, якими користуються бухгалтери та підприємці. Автоматизовані системи найкраще. Саме в бухгалтерії автоматизація – основа основ. Вона не лише суттєво спрощує ведення бухгалтерського обліку, знижуючи навантаження на співробітників — вплив людського фактора набагато нижчий, помилок менший, і всі цифри надані у наочному форматі.

Вести бухоблік повинен спеціаліст із відповідною освітою. Курси перекваліфікації допоможуть, якщо ви плануєте скинути більшу частину роботи на автоматизовані системи. Якщо кваліфікованого фахівця не знайшлося, краще звернутися до аутсорсу, ніж займатися самодіяльністю.

Бухгалтерський облік часто плутають із податковим. Цілі, завдання, інструменти вони різні, підхід теж відрізняється. Якщо бухгалтер плутає ці поняття, відмовтеся від його послуг, він не професіонал.

Правила

Бухоблік починається раніше за першого клієнта. Протягом 90 днів із заснування фірми потрібно розробити та затвердити облікову політику. Цей документ визначає принципи, за якими вестиметься облік. У невеликих компаніях він створюється одного разу, у великих його періодично доводиться коригувати. На початковому етапі підійде стандартна форма.

Документ має бути: податкова під час перевірок запитує його насамперед.

Форми внутрішніх документів мають бути чітко встановлені. Зазвичай досить стандартні, але іноді потрібні індивідуально розроблені. Їх затверджують наказом.

Також потрібні план рахунків та регістри бухобліку. Зразки пропонує Мінфін.

Бухгалтерський облік ведеться безперервно та послідовно. Він записує усі підтверджені фінансові операції. Усі доходи та витрати фіксуються у подвійному записі — у дві колонки. Цифри мають сходитися. Інформація має бути достовірною, точною, без приблизних та суб'єктивних оцінок та повною. А ще — зрозумілою: уніфікованою за формою та з єдиною грошовою системою.

 
Вкусные рецепты