Первые блюда Вторые блюда Салаты

Як обрати якісний водонагрівач: перелік вимог до нього та корисні рекомендації

altЯкщо вдома відсутня гаряча вода, потрібно купити водонагрівач. Він дозволить спокійно приймати ванну або душ, легко і якісно мити посуд.

Але водонагрівачів багато; щоб зрозуміти це, навіть подробиці на https://fakty.com.ua/ua/ukraine/suspilstvo/20231220-yakyj-vodonagrivach-krashhe-obraty/ дивитися не треба. Виникає питання: який бойлер купити?

Різновид

Існує два основних типи: накопичувальні і проточні бойлери. Вибір залежить від цілей, для яких купується агрегат. Обидва варіанти мають свої плюси і мінуси.

Накопичувальний водонагрівач має бак, розрахований на певний обсяг води (у різних моделей свій). Рідина підігрівається Теном. Коли вода в Баку закінчується, бойлеру потрібен час на розігрів нової порції. Вони відмінно змішують гарячу воду з холодною, так що підсумкова температура стабільна. Універсальний агрегат, що підходить і для кухні, і для ванної.

Проточний водонагрівач діє за іншим принципом. Бак відсутній, і вода нагрівається, проходячи через змійовик. Проточний бойлер компактний, відмінно поміститься під раковиною.

Але щоб температура води була по-справжньому високою, доведеться брати потужний, отже, дорогий агрегат. Для стабільної роботи бойлера необхідно високий стабільний тиск води, в іншому випадку температура на виході буде відрізнятися від потрібної. Такі водонагрівачі не дозволяють змішати воду так легко, як накопичувальні, а температура буває нестабільною. Проточний варіант підійде тільки для миття посуду, тому варто віддати перевагу накопичувального бойлера.

Параметр

У будь-якого водонагрівача, неважливо, проточного або накопичувального, є параметр потужності. Важливо підібрати агрегат правильної потужності, інакше він не зможе повноцінно забезпечити гарячою водою. Від потужності бойлера залежить швидкість, з якою вода нагрівається до заданої температури. У накопичувальних бойлерах швидкість нагріву води тісно пов'язана з об'ємом бака. Наприклад, 10 літрів можуть грітися від 10-20 хвилин, а 100 літрів — 40-60 хвилин.

Модель може бути оснащена «сухим» або «мокрим» ТЕНом. На потужності це не позначається, обидва типи нагріваються з однаковою швидкістю.

Ще один важливий момент-температура рідини. Показник максимальної температури води актуальний насамперед для накопичувальних водонагрівачів. Чому? Вода різної температури по-різному змішується між собою. Від того, наскільки вона прогрівається, залежить ця простота перемішування. Отже, Максимальна температура впливає на частоту включень Тена і довговічність водонагрівача.