Зелена кава: природне джерело антиоксидантів для здоров'я та краси |
Багато хто вважає, що це окремий кавовий сорт. Але це не так, адже зеленими називаються зерна, які не пройшли обсмаження. У чому ж переваги та користь напою звареного із зерен, що не пройшли температурну обробку? Читайте про це нижче. Особливості зеленої кавиЧерез відсутність обсмаження цей напій має трав'янистий смак з невеликою гіркуватістю. Саме тому раніше він не мав особливої популярності. Тільки відносно недавно з'ясувалося, що зелена кава дуже багата на хлорогенову кислоту, яка є дуже сильним антиоксидантом. Зокрема, антиоксиданти мають наступні корисні властивості:
Як і більш звичні сорти, ця кава поставляється у зерновому та меленому вигляді. Що стосується регіонів походження, то найбільше цінуються гватемальські, ефіопські та кенійські зерна. Напій настільки універсальний у своїх корисних властивостях, що його екстракт використовується у косметологічній індустрії – допомагає боротися зі зморшками. Вживання необсмаженої кави сприяє підтримці оптимального рівня глюкози та зниженню вмісту цукру в крові. Це натуральний, не медикаментозний спосіб знизити кров'яний тиск і зміцнити кровоносні судини. Нюанси вживанняПриготування можливе будь-яким способом. Найбільшою популярністю користуються два класичні.
У крайньому разі, якщо немає часу чи можливості, можна зробити заварювання старим класичним способом – у чашці. Для надання пікантності смаку, а заразом і збільшення користі, багато хто додає імбир або інші прянощі. Найголовніше – заварювати якісний продукт, зі «свіжим» терміном придатності та від відомого бренду. Придбати такий можна на сайті спеціалізованої компанії. Важливо розуміти, що «зелений» – не означає, що йдеться про недозрілі зерна. Вони не тільки повністю дозріли, а ще й проходять ті самі етапи обробки, що й звичайна кава. Тобто ферментуються, миються та сушаться. Виняток становить лише етап обсмаження. Відсутність цього етапу дозволяє зберегти хімічний склад, зокрема таніни та тригонеллін. Найкращий спосіб приготуванняНа самому початку зерна треба перемолоти. Тут є важливий нюанс – у необсмаженому вигляді вони мають дуже велику щільність. Тому необхідно використовувати дуже потужну кавомолку або відразу придбати вже мелений продукт. Для приготування найоптимальніше використовувати турку. Вода у ній доводиться до гарячого стану, після чого засипається кава. Об'єм кави, що засипається, підбирається на власний смак. Експерти рекомендують використовувати не більше ніж 10 г на 100 мл гарячої води. Суміш потрібно помішувати доки вона не закипить. Після появи пінки кава вариться ще кілька хвилин на невеликому вогні. Пити її краще у чистому вигляді – без молока та цукру. Якщо для приготування використовується френч-прес, процедура нічим не відрізняється від звичайної. Хіба що настоювати напій краще трохи довше – близько 10 хвилин. |