Первые блюда Вторые блюда Салаты

Як допомогти дитині під час колік: корисні поради щодо вибору ліків

altНапевно, кожен з батьків стикався з ситуацією, коли малюк починав відчайдушно плакати і так само раптово заспокоювався.

Причиною такої поведінки малюка є кольки. Ліки та поради дав популярний дитячий лікар Євген Комаровський. До його рекомендацій варто прислухатися кожному батьку та матері.

Що являють собою коліки?

Це напади короткого, але дуже сильного болю, що повторюються через певні відрізки часу. Якщо у всьому іншому з дитиною все гаразд, проте вона часто плаче без причини, лікарі кажуть, що її турбують кольки.

Коліки починаються на третьому тижні життя малюка і перестають давати себе знати, коли йому виповнюється три місяці. Однак є діти, у яких кольки можуть тривати до чотирьох місяців. Приступи тривають три години на добу, можуть виникати більше трьох днів на тиждень.

Коліки: чи можна їх вилікувати?

Ліки та поради говорять про те, що вилікувати кольки не можна, але вони не є небезпечними для дитини. Просто запасіться терпінням на кілька місяців, адже потім ви забудете їх, наче страшний сон. Але потрібно полегшити стан малюка під час таких нападів. Ось прості поради, які дає доктор Комаровський:

  1. Не потрібно перегодовувати малюка, адже надлишок їжі стає причиною кольок. Між годуваннями необхідно витримувати інтервал щонайменше дві години.
  2. У кімнаті, де знаходиться малюк, повинен панувати оптимальний температурний режим та комфортний рівень вологості.
  3. Коли настане час перерви між годуваннями, давайте дитині соску. Він заспокоїться та швидше засне без дискомфорту.
  4. Змініть раціон харчування дитини. Якщо ви годуєте його грудьми, виключіть зі свого меню чай і каву, прянощі, капусту і чорний хліб, оскільки ці продукти підвищують газоутворення. У випадку зі штучним вигодовуванням малюка обговоріть з педіатром, які суміші краще купувати.

До того ж, від колік допомагає масаж живота. Навчіться його робити, щоб малюк не страждав від гострих нападів болю.

Чи можуть допомогти ліки від кольок?

Ні, таких медикаментів немає. Навіть кропова вода та розрекламовані засоби не полегшать стан дитини, якщо вона страждає від кольок, а не просто від підвищення газоутворення.

Лікар Комаровський каже, що користуватися марно навіть симетиконом, оскільки коліки потрібно просто перетерпіти. Якщо ж ліки дитині допомогли, то це говорить про те, що у нього звичайнісінький метеоризм.

Животные и растения – це ще одна популярна рубрика нашого сайту. Переглядайте новини, щоб дізнаватися багато нового та цікавого!

 
Вкусные рецепты