Первые блюда Вторые блюда Салаты

Як відчути справжній дух Різдва: корисні поради щодо приготування імбирних пряників

altПокриті глазур'ю чоловічки, голуби, зірочки, сніжинки та інші об'єкти – дивовижні імбирні пряники, приготовані з особливого тіста. Саме такі пряники є невід'ємним компонентом для прикраси святкових ярмарків у багатьох європейських містах.

Тому особливо актуально приготування імбирних пряників і в Україні.

Історія

З'явилася випічка з додаванням імбиру і спеціальних приправ досить давно. Свій початок імбирні пряники беруть від своїх предків – медових коржів, які готувалися ще під час Стародавнього Єгипту. Тоді в медове тісто стали додавати різноманітні прянощі і приправи, які надавали випічці неймовірний аромат і смак.

Своєї популярності пряники досягли після додавання імбиру, оскільки імбир користь для здоров'я людини – за часів хрестових походів, звідки лицарі і привезли неймовірний рецепт випічки.

Також випічка з імбиру користувалася попитом і в Німеччині. Саме Нюрнберг сьогодні багато хто вважає столицею появи імбирних пряників. Однак готувалися такі пряники на святкування і в Стародавній Русі, коли було прийнято християнство. Випікали імбирні пряники не тільки на Різдво, а й на Великдень, на поминки і іменини, на Прощену неділю, а також на весілля. Однак готувати пряники потрібно, дотримуючись корисні поради.

Поради приготування

Приступаючи до випікання імбирних пряників, необхідно дотримуватися кількох дієвих порад:

  1. Замішувати тісто для пряників необхідно за день до приготування випічки. Після замісу тісто загортають в плівку і прибирають в холодильник.
  2. Для приготування тіста слід використовувати тільки натуральний молочний жир, наприклад, вершкове масло, сметану, або вершки.
  3. У тісто не потрібно додавати сухі спеції. Перед додаванням їх рекомендується змішати з маслом. В такому випадку аромат вийде більш насиченим і привабливим.
  4. Заміс тіста не повинне здійснюватися протягом тривалого періоду. В іншому випадку випічка вийде розсипчастою і не такою смачною.
  5. Прикраса пряників має здійснюватися тільки глазур'ю і тільки після повного охолодження готового коржа.

Щоб приготувати смачну глазур, необхідно збити білок до утворення піни, додати в ємність цукрову пудру і лимонний сік. Всі інгредієнти слід ретельно перемішати до утворення однорідної маси. Далі масу виливають в кондитерський шприц і можна приступати до прикраси готових імбирних коржів. Прикрашати корж можна, дотримуючись довільного порядку і дозволяючи проявляти фантазію.

 
Вкусные рецепты